5 Şubat 2017 Pazar

HydraFacial Cilt Bakımı / Dayligth Polikliniği

Herkese merhaba 

Geçen hafta Dayligth Polikliniğinde gerçekleştirdiğimiz HydraFacial cilt bakımım hakkında biraz detaylı bilgi vermek istiyorum . Ayrıca İnstagram hesabımda devam eden bir cilt bakımı çekilişim var (tık)  

Aslında ben detaylı bilgi almıştım ama tam anlamıyla toparlayamadım o yüzden başka bir siteden alıntı yapacağım.

HydraFacial Nedir?


Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş cilt dokusuna güvenle uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemi.
Uygulamanın artıları neler?
Kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama. Cilt özel bir vakumlama sistemiyle temizleniyor. Sıvı mikrodermabrazyon sonrası cilde çözünürlüğü yüksek anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yediriliyor. Cilde mavi ve kırmızı led sistemleri ciltteki probleme yönelik olarak uygulanıyor. Herhangi bir morluk, ödem, kızarıklık olmadan, gündelik hayata hemen dönülebilinir, sonuç anında görülüyor.
Hydra Facıal aşamaları nelerdir?
Temizleme; cilt vakum sistemi ile  derinlemesine temizlenir. Hydrapeeling; vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde yapılır. Leke, akne izi, leke ve gözenekli ciltlerde, tahrişe sebeb olmadan, kullanılan elmas başlıklarla cildin üst tabaksında mikrodermabrazyonu sağlanıyor. Serum infüzyonu; ciltteki soruna göre sivilcelere, lekelere yada kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. Kuru cilt  ve ince kırışıklıklar için hyaluronik asit içeren, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve  aşırı yağ bulunan T bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır. Nemlendirme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır. Led Terapi; sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır. Bakımdan hemen sonra ince kırışıklıklar azalma gözlemlenir.Hangi durumlarda kullanılır?
Hydradermabrazyon yöntemi cilt temizleme ve yenileme, soyma, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemdir. Tıkalı ve genişlemiş gözenekler, siyah noktalar. Daha parlak, aydınlık, genç ve  güzel cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydra Facial ile ciltteki kırışıklıkları, yüzeyel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar alınır.
( yazı http://www.drmustafakaratas.com/hydrafacial-nedir.html'den alıntıdır)

3 yorum:

  1. Sıhhatler olsun şekerim, ben de bu hafta içinde hydrafacial da olan bir cilt bakımı yaptıracağım, pek heyecanlıyım! Öptüm!!!

    YanıtlaSil